Villa Toscania, Pszczew - kawałek słonecznej Italii w zachodniej Polsce!

Zaktualizowano: 2 cze 2019


Właściciele zapewniają, że Villa Toscania ma jasny i gorący charakter za sprawą przywiezionej z Włoch miłości do życia i otwartości na innych. O wyjątkowym charakterze tego miejsca ma stanowić połączenie włoskiej namiętności do jedzenia z polską gościnnością, a Magda Gessler miała kiedyś powiedzieć, że Villa Toscania to najlepsza włoska

kuchnia w Polsce.

Przypadkiem nie da się trafić do Villa Toscania, zwłaszcza, że nawet planując wizytę w tym miejscu nie jest to takie proste. Kiedy jednak tę pierwszą barierę uda nam się pokonać, to czeka na nas całkiem spore, przyjemne zaskoczenie. Jeśli przyjedziemy tu w upalny, letni dzień, to możemy poczuć się jak w Toskanii - bez ściemy - naprawdę! Dookoła po horyzont rozciągają się łąki i pola, a tu nagle, niespodziewanie wyrasta wielka willa we włoskim stylu.Restaurację założył pewien Włoch, który przeprowadził się na stałe do Polski. Podobno sam układa menu i pokazuje kucharzom wskazówki dotyczące tego, jak poprawnie przygotowywać potrawy - tak, aby stworzone zostały w sposób autentyczny, prawdziwie po włosku. Wśród specjałów lokalu znajdziemy między innymi ravioli Nonna Maria, czyli makaronowe pierożki babci Marii, która miała je przygotowywać wspomnianemu Włochowi, kiedy ten był chłopcem. On z kolei tak je lubił, że oryginalny przepis babci zabierał podobno ze sobą wszędzie, gdzie zaprowadziło go życie - jest zatem i tutaj, a my mieliśmy okazję go spróbować. Wychodzi na to, że Nonna Maria wiedziała jak zrobić doskonałe ravioli!

W weekendy i w sezonie letnim w Villa Toscania lepiej zarezerwować stolik, bo może się okazać, że wszystko będzie pozajmowane i trzeba będzie poczekać na miejsce, co zresztą samo w sobie bardzo dobrze świadczy o restauracji. Jeśli będziecie kiedyś w pobliżu, to polecamy, naprawdę warto tu zajrzeć! W pobliżu to znaczy gdzieś pomiędzy Międzychodem i Pszczewem, na pograniczu województwa wielkopolskiego i lubuskiego.