STIXX&Grill w Warszawie - więcej niż tylko restauracja!

Zaktualizowano: 16 lut 2021

STIXX Bar & Grill to bardzo ciekawa warszawska propozycja - połączenie baru i restauracji. Nie byle jakiego baru i nie byle jakiej restauracji. Wszystko w bardzo ciekawym, nowoczesnym i nietuzinkowym wnętrzu.Zaczniemy od tego, że STIXX od samego wejścia zaskakuje wielkością, bowiem spokojnie może pomieścić nawet kilkaset osób. Zwykle takie przybytki nas odstraszają, ale tutaj wszystko jest bardzo dobrze przemyślane, przestrzeń jest mądrze podzielona, z kilkoma niezależnymi salami i zakątkami. Każdy szczegół jest dopracowany w stu procentach i w pewnym sensie wyjątkowy, każdy element zwraca uwagę - czy to nowoczesne lampy, czy wyświetlany na ścianie ogień, klimaciarsko urządzone łazienki, czy nawet kubełek do wina efektownie mocowany do stolików. Można by tak wymieniać praktycznie bez końca, ponieważ dotyczy to praktycznie każdego elementu wystroju wnętrza.


Sama restauracja pisze o sobie tak: „doskonała kuchnia, perfekcyjna obsługa, wyśmienite drinki, najlepsza rozrywka, po prostu wspaniałe doświadczenie”. W zasadzie zgadzamy się z każdym z tych stwierdzeń.


Kuchnia serwuje wyśmienite potrawy z różnych zakątków świata. My spróbowaliśmy takich oto przysmaków:

  • Mozzarella di Bufala - niby prosta sprawa, ale podana z kalafiorem, grillowanym bakłażanem, bazylią i octem balsamicznym

  • Chicken Tikka Butter Masala - klasyk kuchni indyjskiej, z kurczakiem z pieca tandoor (musi być z pieca tandoor, ale rzadko spotyka się taki piec w restauracjach, które nie są sprofilowane wyłącznie na kuchnię indyjską)

  • Policzek cielęcy w sosie ze świeżego chrzanu z purée ziemniaczanym - niby nic skomplikowanego, ale przyrządzony i podany tak, że można by jeść codziennie

Do tego bardzo szeroki wybór win oraz setki różnych alkoholi w karcie i wystawionych bezpośrednio w dwóch barach (choć nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że w którymś z zakątków jest jeszcze trzeci bar… albo nawet trzeci i czwarty). Obsługa na najlepszym poziomie, chętnie opowiada o każdym daniu i każdej pozycji w karcie win, bardzo pomocna i przy tym całkowicie nienachalna.


STIXX Bar & Grill to dobre miejsce praktycznie na każdą okazję. My jesteśmy zachwyceni - to restauracja z dużą klasą i przy tym dużym luzem, a to nieczęste połączenie. STIXX Bar & Grill to więcej niż restauracja, więcej niż bar - to po prostu doświadczenie!


Tylko znowu ten rachunek na końcu… ale naprawdę było warto!