STIXX&Grill, Warszawa

Aktualizacja: 9 mar 2018

STIXX Bar & Grill to bardzo ciekawa warszawska propozycja - połączenie baru i restauracji. Nie byle jakiego baru i nie byle jakiej restauracji.


Ale po kolei - miejsce jest zaskakująco… wielkie, bo łącznie pomieści pewnie kilkaset osób. Zwykle takie przybytki nas odstraszają, ale tutaj wszystko jest bardzo dobrze przemyślane, przestrzeń jest mądrze podzielona, z kilkoma niezależnymi salami i zakątkami. Każdy szczegół jest dopracowany w 100% i w pewnym sensie wyjątkowy, każdy element zwraca uwagę - czy to nowoczesne lampy, czy wyświetlany na ścianie ogień, "dizajnersko" urządzone łazienki, kubełek do wina efektownie mocowany do stolików i można by tak wymieniać i wymieniać…Sama restauracja pisze o sobie tak: „doskonała kuchnia, perfekcyjna obsługa, wyśmienite drinki, najlepsza rozrywka, po prostu wspaniałe doświadczenie”. W zasadzie zgadzamy się z każdym z tych stwierdzeń.


Kuchnia serwuje potrawy z różnych zakątków świata, wyśmienite - my spróbowaliśmy takich przysmaków:

- Mozzarella di Bufala - niby prosta sprawa, ale podane z kalafiorem, grillowanym bakłażanem, kalafiorem oliwkowym, bazylią i octem balsamicznym - Chicken Tikka Butter Masala - klasyk kuchni indyjskiej, z kurczakiem z pieca tandoor (musi być z pieca tandoor, ale rzadko spotyka się taki piec w restauracjach, które nie są sprofilowane wyłącznie na kuchnię indyjską) - Policzek cielęcy w sosie ze świeżego chrzanu z purée ziemniaczanym - niby nic skomplikowanego, ale przyrządzony i podany tak, że można by jeść codziennie


Do tego bardzo szeroki wybór win oraz setki różnych alkoholi w karcie i wystawionych bezpośrednio w dwóch barach (choć nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że w którymś z zakątków jest jeszcze trzeci bar… albo nawet trzeci i czwarty😊). Obsługa na najlepszym poziomie - chętnie opowiada o każdym daniu i każdej pozycji w karcie win, bardzo pomocna ale nienachalna.


STIXX Bar & Grill to dobre miejsce praktycznie na każdą okazję. My jesteśmy zachwyceni - to miejsce z dużą klasą i dużym luzem, a to nieczęste połączenie. I rzeczywiście - #STIXX Bar & Grill to więcej niż restauracja, więcej niż bar - to po prostu doświadczenie! Tylko znowu ten rachunek na końcu… ale warto!


kulinarne perwersje 2018

Zdradzamy nasz sposób na to, jak sobie robić w życiu dobrze!

Wrzucamy pomysły na ruszt. Czasem własne, czasem cudze;) Czasem hand made, czasem pozwalamy innym się nakarmić..

Opowiadamy, słuchamy, pichcimy, Śmiejemy się, jemy i pijemy.

Przeważnie w towarzystwie, bo wtedy lepiej smakuje.

Ma być miło, na luzie:)

Pozdrawiamy,

Wojtek&Basia