Słoik -owa niedziela

Aktualizacja: 9 mar 2018

Słoikami jesteśmy, więc #Słoik znamy:) Choć jedynie z wieczornych wypadów na ploty. Skoro mówię o wypadach, to jest jasne, że tam wracam. Bo lubię. Bo klimat i na lunch i na drinka dobry.


Tym razem wybraliśmy się na śniadanie w weekend. Dotarliśmy tam k godziny 10. Kelner na wejściu nas przywitał i wskazał komfortowe miejsce do siedzenia. Szum porannych rozmów był tak dyskretny, że wydał nam się idealny na leniwy niedzielny poranek. Na start zamówiliśmy caffe #latte i herbatę miętową. Miłym zaskoczeniem było, że zamiast herbaty zaoferowano nam liście mięty zalane wrzątkiem. #Kawa była smaczna, więc zaczęło się naprawdę nieźle.W menu znajdziecie 3 opcje śniadań w wersji wytrawnej i 1 na słodko. Wybraliśmy „Obfite” i „Wykwintne”, bo tak się nazywały. Uwaga: w weekendy nie obowiązuje promocja: śniadanie za 1zł do kawy [w sumie szkoda, bo to dobry (miły!) chwyt, a rachunek i tak wychodzi niemal jak bez promocji (sprawdzone na własnej…własnym portfelu - w przypadku śniadań dla 4 osób)].


Nasze wrażenia? Wszystko takie…słoikowe. Czyli tak jak pewnie sobie właściciele wymyślili. Marchew i (chyba) kapusta pekińska dodane do śniadania były konserwowe. Osobiście wolę je w wydaniu świeżym, ale też nie na śniadanie. Do tego grzanki były oblane stopionym serem, który oblewał jakąś szynkę (nie wiem jaką, bo nie można było rozpoznać). I znowu - wolałabym grzanki suche, ew polane oliwą i posypane ziołami. Ale to ja. Moje gusta mogą się nie wpisywać w konwencję Słoika, więc pewnie nie należę do ich śniadaniowej grupy docelowej. Już nie:)


Było miło, #atmosfera - jak zwykle - nie zawiodła, a jajka poche - idealne!


kulinarne perwersje 2018

Zdradzamy nasz sposób na to, jak sobie robić w życiu dobrze!

Wrzucamy pomysły na ruszt. Czasem własne, czasem cudze;) Czasem hand made, czasem pozwalamy innym się nakarmić..

Opowiadamy, słuchamy, pichcimy, Śmiejemy się, jemy i pijemy.

Przeważnie w towarzystwie, bo wtedy lepiej smakuje.

Ma być miło, na luzie:)

Pozdrawiamy,

Wojtek&Basia